Prof. Magdalena Fikus

Przewodnicząca Rady

z15647237Q

Naukowe obszary ekspertyzy Pani Profesor Fikus to biologia i biochemia, natomiast of wielu lat znana jest w Kraju nie tylko z dokonań naukowych, ale także ze swojej działalności popularyzatorskiej. Współtworzyła Festiwal Nauki w Warszawie, prowadzi też w stolicy Kawiarnię Naukową. Za wkład w rozwój nauki i jej popularyzację odznaczona została Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.  

(źródło fotografii: Gazeta Wyborcza)

Prof. Lech Mankiewicz

 

niedzwiedz

Fizyk, astronom, a przede wszystkim bezkompromisowy edukator i popularyzator nauki. Dla wielu osób w Polsce nazwisko Profesora Mankiewicza jest synonimem zwrotu "nauka obywatelska". Wyróżniony medalem in. Włodzimierza Zonna za wkład w upowszechnianie wiedzy astronomicznej. Jest koordynatorem programu EU-HOU (Hands-On Universe, Europe) w Polsce i pracuje nad polskimi tłumaczeniami Khan Academy. 

(źródło zdjęcia: Centrum Fizyki Teoretycznej)

Dr Henryka Bochniarz

 

800px-Henryka_Bochniarz_official_photo

Ekonomistka, była minister przemysłu i handlu, założycielka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, gdzie od początku objęła stanowisko prezydenta. Niedawno objęła funkcję jednego z ośmiu wiceprezydentów BUSINESSEUROPE, największej organizacji zrzeszającej pracodawców w Unii Europejskiej. Za zasługi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości odznaczona została Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

(źródło zdjęcia: Wikimedia)

Dr Michał Boni

 

1280px-Michał_Boni

Socjolog, kulturoznawca, były minister pracy i polityki socjalnej oraz były minister administracji i cyfryzacji. Od 2014 roku jest europosłem. W Parlamencie Europejskim współtworzył Intergrupę ds. Agendy Cyfrowej EU. Za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych i transformacji ustrojowej w Polsce, za szczególne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

(źródło zdjęcia: Wikimedia)

Mirella Panek-Owsiańska

 

E71B6454_A

Absolwentka nauk politycznych o specjalności marketing polityczny, Szkoły Liderów oraz programów International Visitors Departamentu Stanu USA poświęconych demokracji, prawom człowieka i CSR. Stypendystka Lecha Wałęsy i Rady Europy. Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego, organizacji typu think-and-do-tank, której misją jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (ang. corporate social responsibility, CSR) jako standardu obowiązującego w Polsce.

(źródło zdjęcia: Forum Odpowiedzialnego Biznesu)

Marcin Olkowicz

 

28c70de

Chief Knowledged Officer Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Od stycznia 2010 szef departamentu szkoleń w agencji Multi Communications. Doświadczenie zdobywał w pracy w public relations (zarówno po stronie firm, jak i agencji) oraz jako trener i konsultant. Prowadzi cykle warsztatowe z praktyki public relations, komunikacji kryzysowej w IR, HR i PR, tożsamości i wizerunku, jak i z roli komunikacji w praktyce menedżerskiej czy doskonalenia umiejętności osobistych.

(źródło zdjęcia: Marcin Olkowicz)